AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na Festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się przy współpracy: Parafia, Towarzystwo Patriotyczne Szczerbiec, Miasto i Gmina Ośno, MDK, Towarzystwo Konwalia, OSP Ośno, SP w Ośnie, Lasy Państwowe. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę o 1300 na placu w centrum miasta. Główne atrakcje: Pokaz rycerski oraz sprzętu wojskowego, szpital polowy z XIX w., motory policyjne, strażacki tor przeszkód, ścianka wspinaczkowa, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia, walec wodny, biblioteka pod chmurką i inne, grochówka dla wszystkich, strefa kulinarna. Szczegóły na plakacie.

   Życzymy Parafianom oraz Gościom radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, niech przyjęcie Chrystusa, Najwyższego i Jedynego Kapłana, staje się źródłem niezachwianej nadziei, głębokiej wiary i wiernej miłości.

Obrzędy Triduum Paschalnego rozpoczynać będziemy jak co roku o godz. 1900Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy, Gorzkie Żale cz. I i Adoracja do 2400Wielki Piątek, (post ścisły i abstynencja). Dalszy ciąg Adoracji od 900. O godz. 1500 Droga Krzyżowa i Koronka Do Miłosierdzia Bożego (rozpoczecie Nowenny). Wieczorem Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego, Gorzkie Żale cz. II i  III, adoracja trwa przez całą noc. Aby podczas Adoracji Chrystus Pan nie pozostał sam, oprócz zmieniającej się straży oraz ministrantów proszę o rozdzielenie czasu czuwania pośród różnych grup parafialnych wg podanej listy ulicami lub grupami parafialnymi. Mozna też wpisac się na listę indywidualną. Filie zapraszamy na adorację szczególnie przed lub po liturgii w Wielki Czartek, Piątek i Wielką Sobotę (1800 – 1900: Gronów, Lipienica, Sienno, Podośno zaś 2100 – 2200: Radachów, Trześniów, Połęcko). Wielka Sobota, oczekujemy Zmartwychwstania, Adoracja trwa od północy. Zapowiedzią zwycięstwa nad śmiercią jest obrzęd święcenia pokarmów, który tradycyjnie odbędzie się od 1400 do 1700 co godzinę. Na wioskach: w Gronowie o 1100, w Lipienicy o 1130, w Podośnie o 1200, w Siennie o 1230, w Połęcku o 1100, w Trześniowie o 1130, w Radachowie o 1200. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej. Uroczystą Mszę rozpocznie obrzęd poświęcenia ognia i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na liturgię przynosimy ze sobą świece (gromnice lub zakupione w tegorocznej akcji caritasowej, które następnie postawimy na wielkanocnym stole). Adoracja przy pustym już grobie, wobec Zmartwychwstałego Pana, trwać będzie do 2400W Niedzielę Wielkanocną Msza św. Rezurekcyjna w Ośnie poprzedzona procesją i ogłoszeniem światu faktu zmartwychwstania o godz. 600. Zachęcam filie do udziału w procesji ze swoją chorągwią. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.

 W tym roku przypada jubileuszowa X  edycja akcji Noc Konfesjonałów. Nasza Parafia włącza się do niej już po raz szósty. Spowiedź w Kościele św. Jakuba AP., w Ośnie zwłaszcza dla przyjeżdżających "ze świata" na Święta do domu, będzie w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 2230 do 2400.

Szczegóły i informacje o innych miejscach na stronie https://nockonfesjonalow.pl. Tam też można znaleźć rachunek sumienia w wersji pdf, www, na smartfona lub audiobook. 

   W piątek 12.04.2019 r. jak co roku wspólne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy ją bezpośrednio po Mszy św. wieczornej tj. ok. 1900, przejdziemy wzdłuż murów Ośna. Proszę uporządkować teren przejścia, zaś Strażaków jak co roku o zabezpieczenie przejść przcinających główną ulice. Proszę przynieść ze sobą świece, które poniesiemy zapalone podczas rozważania. Na plakacie przypomnienie tradycyjnego porządku grup niosących krzyż: stacja I - Bractwo Jakubowe, Chór; II – lektorzy, ministranci, dzieci, schola, grupa teatralna; III - Koło Biblijne, Koło Radia Maryja, Klub Seniora, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym; IV - kobiety, zwł. matki; V - mężczyźni zwł. ojcowie; VI - Róże Różańcowe Rodziców, Poradnictwo i Duchowa Adopcja, Dom św.Charbela; VII - PZC, wolontariusze, GWU, SKC; VIII - rodzice młodzieży do bierzmowania i dzieci komunijnych; IX - młodzież do bierzmowania; X – Przyjaciele Paradyża, Margaretki, Grupa dla Intronizacji, Zespół Muzyczny, XI – Parafialne Róże Różańcowe; Róże Różancowe za Ojczyznę; XII - kapłani, katecheci, kościelni, zakrystianie, rady kościelne; XIII – Szczerbiec, Asysta Figury MB.Fatimskiej i św.Jakuba; XIV- Roma;

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Niedziela, X Tydzień zwykły
Rok C, I
Uroczystość Najświętszej Trójcy

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

niedziela,
16 czerwca 2019

(167. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
163585

Statystyki

stat4u