AKTUALNOŚCI

 W poniedziałek o 1800 uroczysta Msza św. z racji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, oprawę Mszy św. przygotują Liderzy Grup Parafialnych;

 Zachęcamy do korzystania z transmisji z wydarzeń dostępnych w tych dniach za pośrednictwem mediów:

 w niedzielę 17 maja TVP: transmisja Mszy św. z Wadowic o godz. 10.30 w programie 1 TVP, o 20.05 w TVP1 orędzie ks. kard. Stanisława Dziwisza, 

 w poniedziałek 18 maja Mszy św. odprawiana przy grobie św. Jana Pawła II pod przewodnictwem papieża Franciszka; transmisja z Watykanu o godz. 7:00 w TVP1, O 17:00 w TVP3 Msza św. z Centrum Jana Pawła II w Krakowie, o 20:05 w TVP1 – wystąpienie papieża Franciszka, o godz. 21:00 w JTVP1 spektakl Teatru Telewizji pt. „Powołanie” w reżyserii Pawła Woldana. Filmy dokumentalnych: w niedzielę o 22:50 w TVP1 „Lubię patrzeć jak wschodzi słońce”, w poniedziałek o 22:35 w TVP1 „Zmartwychwstanie”. Koncert pt. „Cała Polska śpiewa dla świętego Jana Pawła II”, cz. 1 w niedzielę w Jedynce o godz. 17:30, cz.2 o godz. 21:30. 

 Specjalne wydania programów katolickich oraz „telewizyjny pomnik, na cześć Jana Pawła II – od poniedziałku codziennie o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia”

 

Ponadto:

List Papieża Benedykta na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II;

cykl krótkich audycji prezentujących nauczanie Jana Pawła II na stronie watykanskiej,

„Święty Jan Paweł II a Kościół zielonogórsko-gorzowski” to tytuł najnowszej publikacji autorstwa bp. Pawła Sochy

 Zachęcamy też do odwiedzeniaCentrum Myśli Jana Pawła II

 

Dyspensa na piątek 1 maja 2020: wszystkim wiernym Diecezji oraz katolikom przebywającym tego dnia na jej terenie Bp Tadeusz Lityński udziela dyspensy od  4 Przykazania Kościlenego - wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych), zachęcając do podjęcia innych form pokuty. Zachęcamy do duchowej łączności z uroczystościami w Rokitnie i na Jasnej Górze z pomocą transmisji telewizyjnych.  Sobota, 2 maja – Msza św. w Rokitnie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego z okazji liturgicznych obchodów uroczystości NMP Królowej Polski, a także Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą – godz. 11.00, TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Niedziela, 3 maja – Msza św. z okazji zawierzenia Ojczyzny Najświętszemu Serca Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze – godz. 11.00, TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) i TV Trwam. Tekst modlitwy zwierzenia w dziale ogłoszeń. Tekst modlitwy za wstawiennictwem bł. Stefana Frelichowskiego w dziale ogłoszeń

 

"Zwracam się więc do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz." Tymi słowami zwraca się do nas Przewodniczący Konerencji Episkopatu Polski. Całość Apelu w dziale Ogłoszenia.

"Miłosierny Boże, Ty wyprowadziłeś dla swojego ludu wodę ze skały na pustyni i Ty zsyłasz deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych, powstrzymaj klęskę suszy, która zagraża naszemu krajowi, wesprzyj uprawiających rolę i pozwól nam wszystkim cieszyć się obfitym plonem ziemi. Ciebie prosimy..."

Uroczystość Miłosierdzia Bożego, jak co roku o godz. 1500, w Godzinie Miłosierdzia, odprawiona została dodatkowa uroczysta Msza św. Tym razem w intencji dotkniętych pandemią:o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla bliskich, lekarzy i opiekunów oraz mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. Na zakończenie modliliśmy się słowami św. Jana Pawła II oraz Koronką przed Obrazem Jezusa Miłosiernego. Rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem "Miłosierdziem budujemy Kościół Boży". W Galerii "Gościa Niedzielnego" edycji zielonogórsko-gorzowskiej znajdują się zdjęcia z naszej Parafii jak i innych kościółów w Diecezji.

 

W dziale Szczerbiec został dodany poddział Kalendarium

  Rozpoczęliśmy Oktawę Wielkanocną. Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały, przez swoją Paschę wprowadzi nas do Tej Komunii, w której uczestnicząc dostapimy Pełni Radości, Nadziei i Pokoju. Życzymy wszystkim wytrwałości w znoszeniu utrapień doczesnego czasu. Wszystkim za świadectwo ufnej cierpliwości składamy serdeczne podziękowanie. Podziękowanie za trwanie w modlitewnej łączności we wspólnocie Kościoła. Wszystkim, którzy w różny sposób pomagali w przygotowaniach do godnego przeżywania Świąt, zarówno w wymiarze osobistym, rodzinnym jak i parafialnym składamy jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać”.

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Środa, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie świetych męcz. Karola Lwangi i Towarzyszy

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

środa,
03 czerwca 2020

(155. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
208770

Statystyki

stat4u