AKTUALNOŚCI

   W środę w Ratuszu o godz. 1000 rozpocznie się VII edycja corocznej Sesji Naukowej Colloquia Lubuskie pod tytułem: „Z dziejów Kościoła Powszechnego i zagadnień regionalnych”, organizatorzy: Parafia św. Jakuba Ap. w Ośnie Lubuskim, Burmistrz Miasta Ośno Lubuskie, Stowarzyszenie Bractwo św. Jakuba Apostoła Oddział w Ośnie Lubuskim. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

Program konferencji:

1. Dr Maciej Maciejowski  [Szczecin IPN], W służbie zjednoczonego Królestwa Polskiego - arcybiskup gnieźnieński Borzysław (1314-1317); 2. Dr Bożena Grabowska, [Międzyrzecz} Renesansowa chrzcielnica w kościele św. Jakuba w Ośnie. 3. Mgr Paweł Kaźmierczak, [Gorzów Wlkp.] Sposób pozyskania i wstępny opis skarbu monet z końca X w. z Kunic, pow. słubicki; 4. Dr inż.arch. Maciej Płotkowiak, [Szczecin] "Pierwszy etap konstrukcyjnych prac zabezpieczających kościół p.w. Św.Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim  - w kontekście praktyki konserwatorskiej".

 

   W 100. rocznicę rozpoczęcia Objawień Fatimskich 13 maja 2017 roku w sobotę pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się w Kościele na Alei Pokoju różańcem prowadzonym przez Koło Radia Maryja i Klub Seniora o godz. 1730. Msza św. o godz. 1800. Następnie procesja z Figurą Fatimską i różańcem do kościoła Parafialnego, tu nabożeństeo majowe i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do 2100. Na procesję proszę przynieść świece. Oprawę Mszy przygotuje Bractwo Jakubowe, różaniec w czasie procesji poprowadzi oraz Figurę w czasie procesji niesą Róże Różańcowe Rodziców modlących się za dzieci. Różaniec w Kościele Parafialnym prowadzą Margaretki i Przyjaciele Paradyża. Obie intencje sobotnie będą odprawione o 1800.

   DZIĘKI ZABIEGOM WIELU PARAFIAN PODCZAS LITURGII W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE POŚWIĘCONA NOWA FIGURA MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ ORAZ KANONIZOWANYCH W SOBOTĘ PRZEZ PP.FRANCISZKA ŚW. FRANCISZKA I HIACYNTY ORAZ KANDYDATKI NA OŁTARZE S.ŁUCJI. Figury zostały sprowadzone z samej Fatimy.

   Podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwziecie.

   Figura Fatimska oraz Dzieci Fatimskich przez cały miesiąc majowy będzie wystawiona przy głównym ołtarzu koscioła parafialnego. (powiekszenie foto)

Także w tym roku dla tych , którzy z ważnych powodów nie mogli korzystać ze spowiedzi rekolekcyjnej, możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty w Ośnie w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 2230 do ok. 2400. Spowiedź niech będzie jednak dobrze przygotowana. Pomocą rachunek sumienia (tutaj) i szczery żal (okazja do omodlenia i podjęcia konkretnego postanowienia poprawy np. podczas Adoracji Najświetszego Sakramentu: Wielki Czwartek po zakończeniu Liturgii do północy, w Wielki Piątek od 900 aż do północy w Wielką Sobotę, czyli ponad 24h). Podobne akcje także w innych sąsiednich miejscowościach, choć w różnym wymiarze czasowym: Międzyrzecz, Sulechów, Gorzów Wlkp., Sulechów, Świebodzin, Dębno oraz Słubice (z piątku na sobotę). Więcej informacji na http://nockonfesjonalow.pl/

Otrzymaliśmy zaproszenie: X Jubileuszowa ogólnopolska pielgrzymka wiernych i czcicieli z Parafii św. Jakuba na Jasną Górę odbedzie się 22.04.2017 r. Tegoroczne pielgrzymowanie nosi hasło "Idźcie i głoście". Te słowa Jezusa stanowią szczególne wyzwanie w czasach, które papież Franciszek nazwał "erą ludzi świeckich". Nasze zatem, Jakubowe zaproszenie do jubileuszowego pielgrzymowania AD 2017, wpisuje się w charakter całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, zapowiedzianego przez Episkopat.

Program Pielgrzymki: 900 - zawiązanie wspólnoty i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Paraii św. Jakuba w Częstochowie; 1000 - pielgrzymka piesza Alejami NMP na Jasną Górę; 1030 - Droga Krzyżowa na Wałach; 1200 - Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Królowej Polski, 1330 - spotkanie na Auli św. Józefa, kontynuacja działań Parlamentu Jakubowego w obecności pielgrzymów z całej Polski. Gościem konferencji będzie J.E.Ks.Bp Krzysztof Zadarko z Koszalina.

Zapisy chętnych na wyjazd po Mszach św.

W piątek 7 kwietnia 2017 r. o godz. 1830 rozpocznie się jak co roku Droga Krzyżowa wzdłuż Murów Miejskich naszego Miasta. Krzyż niosą przy poszczególnych stacjach: I- Bractwo Jakubowe; II- ministranci, dzieci, schola, świetlica; III- Koło Biblijne, Koło Radia Maryja, Klub Seniora; IV- kobiety, zwł. matki; V- mężczyźni zwł. ojcowie; VI- Róże Różańcowe Rodziców; VII- PZC, wolontariusze, SKC; VIII- rodzice młodzieży do bierzmowania i dzieci komunijnych; IX-  młodzież do bierzmowania grupa starsza i młodsza; X- PP, Margaretki, Zespół Muzyczny; XI- Harcerze, Róże Różancowe za Ojczyznę, XII- kapłani, katecheci, animatorzy; XIII- Róże Różańcowe; XIV - Roma;

 

Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach 20-23 marca 2017 r., rekolekcje parafialne w dniach 26-29 marca 2017 r.:

(obrazki obok są linkami do plakatów z programem - powiększenie)

 

 W programie TVP3 Gorzów można co sobotę obejrzeć program, w którym prezentowane są poszczególne parafie naszej diecezji. W minioną sobotę, 18.03.2017 r. przedstawiono materiał ze spotkania w naszej Parafii. Program jest też dostępny na stronie internetowej. Link: tutaj

(logo programu ze strony TVP3 Gorzów)

Wydarzenia

Informacje ogólne, wyjazd z naszej Parafii, przygotowanie duchowe, sprawy organizacyjne. (spotkanie modlitewne podczas Adoracji w każdy I czwartek miesiąca od 19.00 do 20.00. Następnie spotkanie organizacyjne w salce Domu Parafialnego.

Konferencja prasowa

W tegorocznej edycji wzięła udział młodzież z naszej Parafii.

zwłaszcza w prasie katolickiej

Więcej...

INTENCJE MODLITEWNE

Może masz jakieś prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu. Możesz przesłać swoją intencję, nawet anonimowo, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

czwartek,
25 maja 2017

(145. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
89198

Statystyki

stat4u