AKTUALNOŚCI

W piątek 23 marca br. odbędzie się wspólne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

ulicami naszego Miasta.

Rozpoczniemy ją bezpośrednio po Mszy św. wieczornej tj. ok. 1900,

przejdziemy wzdłuż murów Ośna.

Przynosimy ze sobą świece, które poniesiemy zapalone podczas rozważania.

Link do plakatu z porządkiem grup niosących krzyż tu.

Ekstremalna Droga Krzyżowa, organizowana po raz dziesiąty, rozpocznie się 23 marca. Najbliższa wyruszy ze Słońska. Poczatek Mszą św. o godz. 2000. Dostępne będą dwa szlaki: Trasa MBCzęstochowskiej (41 km – początek i koniec w Słońsku) oraz Trasa Miłosierdzia (58 km – ze Słońska do Sanktuarium Miłosierdzia w Mysliborzu). Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i modlityw, przejście samotnie lub w grupach nie większych niż 10 osób, wyposażenie: możliwa aplikacja ze śladem GPS i opis trasy, ale z orientacją w terenia trzeba radzić sobie samemu. Także samemu zatroszczyć o bezpieczeństwo i powrót. Zapisy i informacje www.edk.org.pl.  W naszej diecezji organizowane są trasy następujące: – Rokitno–Świebodzin, 56 km – Łagów Lubuski–Świebodzin, 41 km – Międzyrzecz–Międzyrzecz, 42 km – Międzyrzecz-Świebodzin, 55 km – Świebodzin–Rokitno, 48 km – Świebodzin–Świebodzin, 54 km – Krosno Odrzańskie–Świebodzin, 47 km – Kostrzyn nad Odrą–Kostrzyn nad Odrą, 46 km – Zielona Góra–Otyń, 42 km – Zielona Góra–Świebodzin, 46 km – Zielona Góra–Góra św. Anny, 55 km – Zielona Góra–Żagań, 67 km – Sulęcin, Sulęcin–Świebodzin, 46 km – Słońsk–Myślibórz, 58 km – Słońsk–Słońsk, 41 km – Rokitno–Skwierzyna, 40 km (16.03) – Strzelce Krajeńskie– Dobiegniew, 46 km – Głogów–Jakubów, 48 km – Gorzów-Myślibórz, 42 km – Gorzów-Rokitno, 50 km

Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium MB. W Gietrzwałdzie. Termin: 30 czerwca do 03 lipca br. Koszt 550 zł. (przejazd, wyżywienie, noclegi). Odwiedzimy: Gietrzwałd, Święta Lipke, Stoczek Klasztorny, Sochowolę, Świętą Wodę, Sokółkę, Różany Stok, Sanktuarium MB Stdzienicznej, Gotowo. Ygosyenia i informacje p. Elżbieta Otocka, tel. 663 900 045. Głównym wydarzeniem będzie udział w ogólnopolskim Dniu Pokutnym. Metropolita Warmiński zaprasza na to wydarzenie stwierdzając: "obecny rok w naszej Ojczyźnie przeżywamy w kontekście obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Pragniemy przeżyć je w duchu pogłębionej refleksji nad czasem niewoli i podejmowanymi drogami do wolności. Jedną z nich była droga duchowa."  Program Pielgrzymki (link) Plakat (link)

 

 

"Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej" - pod takim hasłem rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Konferencje głosić bedzie o. Ireneusz Najdek ze Zgromadzenia Księży Pallotynów, posługujący w Sanktuarium 5-Braci Męczenników w Międzyrzeczu. Trwać będą od V Niedzieli Wiekiego Postu, tj. 18-21 marca br. Dzień spowiedzi dla filii - wtorek, w mieście - środa. Szkolny Dzień Rekolekcyjny ze spowiedzią tydzień później, we wtorek 27 marca br. Dzieło naszego nawracania jak i osobę Rekolekcjonisty polecam modlitwie wiernych. Plan rekolekcji (link).

    We wtorek przez naszą Parafię przechodzić będzie kolejny raz ekumeniczna pielgrzymka polsko-niemiecka Magdeburg-Gniezno (ostatni raz gościlismy ich w 2014 r.). Zachęcamy do gościnności i przyjęcia na nocleg. Prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. ile osób może dana rodzina przyjąć. Pielgrzymów będzie można odebrać po Mszy wieczornej. Ponadto we wtorek na 2100 pielgrzymi zapraszają na wspólny wieczór modlitewny. Można też tego dnia dołączyć do pielgrzymów, którzy wyruszą do Ośna spod kościoła parafialnego w Górzycy i przejdą tą sama trasą, którą wędrujemy podczas jesiennej pielgrzymki pokutnej. 

   Dnia 19 czerwca w Jakubowie odbyła się Ogólnopolska Uroczystość X-lecia pierwszego w Polsce Sanktuarium św. Jakuba Ap. Mszę św. celebrował wraz z innymi Biskupami i kapłanami z Prymas Polski Abp Wojciech Polak. Na zakończenie odbyło się walne spotkanie Bractwa Jakubowego. Do kroniki parafialnej oprócz wspisu ks. Prymasa uzyskaliśmy wpis naszego  ks. Bpa Tadeusza oraz Bpa Antoniego Stankiewicza, który wspomniał, że w 1962 roku posługiwał przez pół roku w Ośnie Lubuskiem. W księgach parafialnych znajdują się odpowiednie wpisy, głównie dot, udzielonych chrztów.  Relacje można odnaleźć tu:

http://glogowextra.pl/2017/06/19/prymas-polski-sanktuarium-jakubowie/

https://foto.gosc.pl/zdjecia/338478.Bractwo-sw-Jakuba-Sanktuarium-w-Jakubowie

http://przyrodniczaglogow.pl/x-lecie-sanktuarium-w-jakubowie-galeria-zdjec/

https://diecezjazg.pl/x-lecie-sanktuarium-w-jakubowie/

http://regionfan.pl/prymas-polski-w-jakubowie-dobrej-drogi-wszystkim-foto/

http://powiatpolkowicki.pl/pl/aktualnosci/x-ta-rocznica-sanktuarium-w-jakubowie-fotorelacja.html

http://miedziowe.pl/content/view/83996/81/

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem można odwiedzić inne strony, zwłaszcza pozostałych, młodszych Sanktuariów i Parafii św. Jakuba (Lębork, Szczyrk, Więcławice itd.)

   Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna rozpocznie się w sobotę wyjazdem rowerowym do Międzyrzecza, a następnego dnia kontynuowana będzie pieszo wraz z wiernymi całej Diecezji. Wejście na Mszę św. o godz. 1200. Tego dnia obchodzona będzie pierwszy raz w nowej dacie Uroczystość NMP Rokitniańskiej. Po Mszy św. festyn rodzinny w ogrodach rokitniańskich z grami i zabawami dla dzieci. Szczegółowy program Uroczystości w Rokitnie: https://www.rokitno.org/ . W tym czasie odbywają sie też Diecezjalne Dni Młodzieży

Wydarzenia

Informacje ogólne, wyjazd z naszej Parafii, przygotowanie duchowe, sprawy organizacyjne. (spotkanie modlitewne podczas Adoracji w każdy I czwartek miesiąca od 19.00 do 20.00. Następnie spotkanie organizacyjne w salce Domu Parafialnego.

Konferencja prasowa

W tegorocznej edycji wzięła udział młodzież z naszej Parafii.

zwłaszcza w prasie katolickiej

Więcej...

INTENCJE MODLITEWNE

Może masz jakieś prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu. Możesz przesłać swoją intencję, nawet anonimowo, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Piątek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

piątek,
23 marca 2018

(82. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
119747

Statystyki

stat4u