AKTUALNOŚCI

 W niedzielę 9 sierpnia br.  w kościele parafialnym o 1900 odbędzie się koncert organowy „Nie tylko „Ave Maria””, na który serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Chcemy przeżyć go w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę.

 Tydzień Przygotowań oraz Odpust Parafialny z racji św. Jakuba Ap. 20 – 26 lipiec 2020 r.    

Wraz ze Świętymi, których wstawiennictwa w ciągu roku wzywamy, modlitwa za Parafię ze szczególnym udziałem poszczególnych Grup Parafialnych.

Poniedziałek - św. Piusa X – Litania po Mszy św. - Apostolat Dusz Czyśćcowych, Chór, Prowadzący śpiew,

Wtorek – św. Kazimierza – Litania po Mszy św. - Róże Żywego Różańca, Schola, Poradnictwo, Adopcja Duchowa,

Środa – św. Jana Pawła II – Msza wotywna i litania - Roże Różańcowe Rodziców, Róże za Ojczyznę, Koło Radia Maryja

Czwartek – bł. Marceliny Darowskiej – Litania po Mszy św. i błogosławieństwo relikwiami- Margaretki, Przyjaciele Paradyża, Szczerbiec, Grupy Mężczyzn Akcji Wolontariackich, Kościelni, Zakrystianie

Piątek - św. s. Faustyny Kowalskiej – Litania po Mszy św. i błogosławieństwo relikwiami - PZC, Wolontariusze, GWU, Grupa dla Intronizacji, Wolontariusze troski o świątynie (sprzątający, układający kwiaty itp.)

Sobota – św. Charbela – Litania po Mszy św. i namaszczenie olejem charbelowym - Bractwo św. Jakuba, Dom św. Charbela, Rady Kościelne

NiedzielaOdpust św. Jakub Ap. – Suma odpustowa i procesja o 1200; Słowo wygłosi i Mszy przewodniczyć będzie ks. Marek Zintara;

Ponadto:

* w sobotę zapraszamy na rowerowe pielgrzymowanie szlakiem jakubowym: rozpoczęcie o 1200pod kościołem parafialnym poświęceniem rowerów, przejazd trasą Ośno-Smogóry-Trześniów-Radachów-Ośno; (dzieci tylko pod opieką rodziców, uczestnicy podejmują zabezpiecznia wg obowiązujących przepisów)

* po Sumie odpustowej w przyszłą niedzielę jak co roku poświęcenie pojazdów;

* w przyszłą niedzielę o 1900 w ramach Festiwalu Convallaria Koncert z okazji 100-rocznicy urodzin św. Jana Pawla II „Na Jakubowym szlaku” (wystąpi tenor Adam Michalak i Zespół Instrumentalny Calisia)

 

 Jerycho modlitewne przygotowujące do odpustu parafialnego oraz w intencji naszej Ojczyzny rozpocznie się w piątek o 1800 i zakończy w sobotę o 1800, w nocy o 2400 Msza św. za Ojczyznę, szczególnie wobec nadchodzących wyborów. Zachętę do udziału skierował m.in. Sekretarz Generalny Episkopatu: "Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze” - więcej: https://ekai.pl/sekretarz-generalny-kep-udzial-w-glosowaniu-przejawem-naszej-odpowiedzialnosci/

 Wyprawa w dwa samochody, 8-osobowa delegacja. Na Mszy św. odprawianej w int. naszej Parafii oraz ofiarodawców na rzezc sprowadzenia relikwii (głównie ufundowanie reikwiarza), w Kaplicy Zakonnej, w której modliła się św. s. Faustyna zostały przekazane do naszej Parafii Jej relikwie. Poniżej relacja z Mszy św. oraz z nawiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II, dzie z racjii 100-lecia Jego narodzin modliliśmy się o 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modliliśmy si też w znajdującej si tam kaplicy św. Jakuba Ap., patrona naszej Parafii.

 Nadal trwa modlitewna Sztafeta Różańcowa w intencji powstrzymania epidemii oraz o nawrócenie narodu; zapraszamy chętnych do włączenia się. Dzieło zapoczątkowane z inicjatywy wiernych nie tylko z naszej Parafii. Modlitwa w której odmawia się część różanca w wyznaczonym czasie (zadeklarowane przez uczestnika pół godziny). Sztafeta bo przy ciągle zmieniających się uczestnikach modlitwa różańcowa trwa nieustannie: "24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 30 dni w miesiącu", a miesiąc już kolejny od początku pandemii w naszym kraju. Wbrew różnym "szeptanym teoriom" to chyba raczej wymodlona łaska, że na naszych terenach jest stosunkowo niska liczba chorujących i brak przypadków śmiertelnych. A że to wynik łaski a nie jakiejś zasługi to możemy być tego świadomi, zdając sobie sprawę że jest wiele miejsc i środowisk pobożniejszych i głębiej zewangelizowanych. Chwała Panu. (obraz za: radiomaryja.pl)

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Poniedziałek, XIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

poniedziałek,
10 sierpnia 2020

(223. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
219748

Statystyki

stat4u