AKTUALNOŚCI

 Na facebok-"Różaniec do granic" znajduje się informacja: "Mijają właśnie 3 lata od kiedy 7 października 2017 roku miliony ludzi w Polsce i na świecie modliło się wspólnie podczas wydarzenia Różaniec Do Granic. Modlitwa, która początkowo miała odbyć się jedynie wzdłuż granicy Polski, rozlała się na cały świat. W tym roku wydarzenie będzie miało swoją kontynuację - Różaniec Do Granic Nieba, który odbędzie się w dniach 1-8 listopada 2020 r. w całej Polsce. Różaniec Do Granic będzie inny, niż ten sprzed 3 lat. Po pierwsze pragniemy dotrzeć do granic Nieba, a nie tylko do granic naszego kraju. Po drugie druga edycja trwa aż 8 dni. I wreszcie, tym razem wydarzenie składa się dwóch różnych elementów - dla parafii i dla rodzin.Pragniemy modlić się o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego. Jednym z celów tej modlitwy jest przyjęcie dzieci nienarodzonych do naszych rodzin. - Owocem takiej modlitwy Polaków może być wzmocnienie nadziei i wiary oraz przyjęcie pokoju Bożego - mówi Agnieszka Kminikowska, przedstawiciel organizatorów akcji modlitewnej.Tegoroczna edycja wydarzenia jednoczy wiele środowisk katolickich, wspólnot, instytucji i mediów. Różaniec Do Granic Nieba będzie więc owocem działania całego Kościoła w miłości i jedności." Inne informacje tutaj. Rys. i plakat za milujciesie.pl tutaj

Wobec zainteresowań dot. Pustelni Czatachowa i zastrzeżeń, jakie ostatnio zostały ogłoszone przez stosowną Kurię Biskupią, podaję do szerszej wiadomośc fragment oświadczenia oraz linki do stosownych komunikatów: 

"Ks. Galus w marcu br. otrzymał karę nagany kanonicznej, która była reakcją na jego wypowiedzi i nierespektowanie przepisów państwowych i zarządzeń władz kościelnych dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Został ponadto zobowiązany do powstrzymania się od krytyki przepisów państwowych i kościelnych, a także do ścisłego respektowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wobec nieposłuszeństwa i trwania w uporze, które powoduje zamęt i zgorszenie, w najbliższym czasie podjęte zostaną dalsze kroki dyscyplinarne wobec ks. Galusa.Wszystkich zgorszonych przepraszamy za powstały zamęt i oświadczamy, że wypowiedzi ks. Galusa nie są w żadnej mierze głosem Kościoła, który stale przypomina, że zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego jest wypełnieniem przykazania miłości poprzez wzajemną troskę o swoje bezpieczeństwo. Traktowanie zaś sakramentów i sakramentaliów w sposób zabobonny jest zupełnym niezrozumieniem i wypaczeniem ich sensu" - ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej. Inne wypowiedzi i komunikaty: powyższy tutaj, o wcześniejszych wątpliwościach tutaj i komunikat.

W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ (ODWOŁANIEM UDZIAŁU NIEKTÓRYCH PRELEGENTÓW) I NOWYMI OBOSTRZENIAMI DOT. ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE PANDEMII)

X SESJA NAUKOWA "COLLOQUIA LUBUSKIE" W PODANYM TERMINIE NIE ODBĘDZIE SIĘ

DALSZE INFORMACJE BĘDĄ PODANE W STOSOWNYM CZASIE

DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE ZAINTERESOWANIE, LICZYMY NA WYROZUMIALOŚĆ

ZAINTERESOWANI OTRZYMANIEM TEGOROCZNEJ PUBLIKACJI (PRZYPOMNĘ: ZAWIERA, JAK CO ROKU, MATERIAŁY Z POPRZEDNIEJ SESJI) MOGĄ ZGŁASZAĆ SIĘ NA PODANE W ZAPROSZENIACH ADRESY KONTAKTOWE. PLANOWANE JEST TAKŻE WYDANIE MATERIAŁÓW Z TEJ SESJI, POMIMO ZMIANY JEJ TERMINU. Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie życząc zdrowia i polecając Opatrzności Bożej. Prosimy o modlitwę za J.E.Bpa Dra Pawła Sochę, który miał był prelegentem podczas sesji oraz za J.E.Bpa Tadeusza Lityńskiego. 

 Z zalecenia ks. Biskupa przekazujemy informację: w związku z prośbą Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze informujemy, że z dniem 1. września rozpoczął się w Polsce Powszechny Spis Rolny, który służy m.in. do  opracowywania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających gospodarstwa rolne w województwie lubuskim o wypełnienie obowiązku spisowego w jednej z trzech metod: samospisu przez internet, spisu przez telefon oraz w trybie bezpośrednich wizyt rachmistrza spisowego. Więcej informacji można uzyskać na stronie: spisrolny.gov.pl

 W sobotę Odpust Parafialny z racji święta patronalnego kościoła filialnego na Alei Pokoju pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Połączone zostanie z Nabożeństwem Fatimskim. Porządek Odpustu następujący: o 1700 w Kościele Parafialnym Różaniec, następnie o 1730 procesja z Figurką MB Fatimskiej i Krzyżem do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża (przejście uroczyste ze sztandarami). Tam o 1800 Msza Odpustowa zakończona Procesją Eucharystyczną i Adoracją Krzyża św. (obie zamówione intencje odprawione będą na tej Mszy św.)

aktualności na końcu strony

 poniższe informacje odnoszą jednocześnie do źródła tekstów i grafik (linki w obrazkach i tekstach)

obrazek za: maika.pl
Szlaku Jakubowym
patrz wyżej

obrazek za: milujciesie.pl

rozaniecdogranic.pl

Różaniec do Granic 2020

teksty modlitw tutaj

 

obrazek za: opoka.org 

Udział w demonstracjach

proaborcyjnych to grzech

opoka.org.pl

oraz wywiad ze strony
prolife w US:
wszyscy jesteście 
wspaniałym świadkiem
prawa do życia wszystkich
ludzi od poczęcia
do naturalnej śmierci
https://www.lifesitenews.com
odwiedź też: pro-life.pl

apel
zwykłego
księdza
https://
www.facebook.com/
secim.eu/

                                      

 

obrazek za: niedziela.pl
inicjatywa młodzieży:
Kocham Kościół, a Ty?

 

obrazek za: gosc.pl
"nawet nie chcieliśmy
kupić łóżecza"
widzieli na USG
że prawie
nie ma mózgu

 

obrazek za:twitter.com/MamaMuminka4

oraz innytwett:

jest w mojej parafii chłopiec,

a właściwie młody mężczyzna,

z zespołem Downa,

po skończonej mszy

podszedł przed sam ołtarz

i położył się na chwilę krzyżem..

.Łzy same mi popłynęły z oczu

obrazek z: radiomaryja.pl

Abp Hoser o tym co się dzieje

jakie początki

i po co

wywiad za wpolityce.pl

PAPIEŻ

FRANCISZEK

 

 

Watykan wyjaśnia

słowa Papieża o

związkach

osób homoseksualnych

artykuł za ekai.pl

 
   

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VIII ETAP REMONTU

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Czwartek, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

czwartek,
26 listopada 2020

(331. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
236932

Statystyki

stat4u