AKTUALNOŚCI

Ministranci naszej Parafii w ramach rozgrywek Diecezjalnej Ligi Piłki Nożej na etapie rejonowym (międzydekanalnym) zajęli II miejsce. Gratulujemy pasji i godnego reprezentowania naszej Parafii. Relacja zdjęciowa w Galerii.

 Dnia 8 marca pod hasłem: "milczeć, walczyć, kochać!" - rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja kopii obrazu św. Józefa z narodowego sanktuarium w Kaliszu. Zgłoszenia na wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Kalisza po Obraz Peregrynacyjny dnia 7 marca br. po Mszach św. List pasterski z tej okazji tutaj. Kalendarium nawiedzenia pod tym linkiem

Przewidywany udział z naszej parafii to spotkanie, które odbędzie się w Rzepinie  22 marca br.

Z racji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 1 marca o 1900 w Ośniańskim Domu widowiskowym wspólne Śpiewy Patriotyczne poprowadzi pieśniarz p. Jacek Kowalski z Zespółem Muzycznym z Poznania.

Wcześniej o 1800 modlitwy podczas Mszy św. i po niej złożenie kwiatów pod tablicą pamiatkową.

Zaś 3 marca o 1500 w kawiarence „Camino” wyświetlony będzie fim „Lawina”. Szczegóły na plakacie

 

W DZIALE GALERIA ZNAJDUJE SIE ZDJECIOWA RELACJA Z CZĘŚCI WYDARZENIA

 

Organizowana jest z Parafii pielgrzymka autokarowa do Wilna do MB Ostrobramskiej w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2019 r. Oprócz Wilna i okolic po drodze Gniezno, Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny. Koszt 400 zł plus 100 euro. Zapisy do końca stycznia. Szczegóły na plakacie.  (obraz wg faustyna.eu)

 Radosna gromada dzieci, młodzieży i rodziców, zaopatrzona w korony, które można było (jeśli ktoś nie miał własnoręcznie zrobionej) otrzymać wprost z Ratusza, wyruszyła za przewodem gwiazdy do Betlejem. Jego rolę spełniła Szopka w Parafialnym Kościele. Tam złożony został wraz z Królami pokłon i wyśpiewane goraco kolędy. Uczestnicy ofiarowali dary: - na znak modlitwy każdy mógł zasypać ziarenka kadzidła na żarzące się węgle, na znak złota - szczególnie dzieci otrzymały skromne słodkie podarunki, aby mogły się podzielić z kimś innym, tak jak Medrcy podzielili się swym bogactwem, wreszcie na znak mirry - złożone zostały serca z wypisanym imieniem, bo najbardziej potrzebnym lekarstwem na rany serca człowieczego jest inne dobre serce, a kto usłuży z miłości bliźniemu samemu Jezusowi usługuje miłością. Na zakończenie wielu jeszcze zostało, zwłaszcza z dziećmi, na własne opowieści, zdjęcia, chwilę zadumy, itd. (relacja zdjęciowa w Galerii)

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

środa,
20 marca 2019

(79. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
153006

Statystyki

stat4u