Ośno Lub., 26 czerwca 2022 r.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie  

XIII Niedziela Zwykła 

 

1. Rozpoczął się czas wakacji. Dziękuje rodzicom i wychowawcom, kórzy modlili się razem z dziećmi uczestniczac w miniony piątek we Mszy św. na zakończenie roku szkolno-katechtycznego. Przy tej okazji składam wyrazy uznania i serdeczne podziękowanie za podjęty gorliwie trud katechetom, p. Dorocie, p. Pawłowi i ks. Jackowi, życząc im jak i wychowawcom oraz dzieciom i młodzieży pełnego i radosnego odpoczynku wakacyjnego. Przypominam jednocześnie, zwłaszcza rodzicom, że „nie ma wakacji od Boga”.

 

2. Święta i nabożeństwa w tygodniu:

            - nabożeństwa czerwcowe o 1730;

            - z racji sobotniego wspomnienia bł. Doroty z Mątowów, której obraz znajduje się w naszej świątyni, na zakończenie Mszy św. litania za Jej wstawiennictwem w intencji naszych rodzin; 

- w poniedziałek po mszy modlitwy do św. Jakuba; tego dnia przypada II rocznica sprowadzenie relikwii św. s. Faustyny; po wieczornej Mszy św. błogosławieństwo Jej relikwiami;

- w środę Uroczystość św. Piotr i Pawła, Nowenna do MB Nieust. Pomocy podczas nabożeństwa czerwcowego;

- w I-piątek odwiedziny chorych od 900, od 1730 okazja do spowiedzi;

- w I-sobotę Msza na Alei Pokoju o 1000;

- Msze na wioskach za tydzień: w sobotę Gronów o 1900, Sienno o 2000, w niedzielę Połęcko o 900, Radachów o 1330;

 

3. Spotkania:

- kancelaria nieczynna, kontakt w sprawach ważnych po Mszy wieczornej z wyjątkiem weekendu i świąt;

 

4. Zaproszenia:

- dzisiaj, pod patronatem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego, odbędzie się Festiwal Poezji Śpiewanej, rozpoczęcie w Amfiteatrze o godz. 1600 przeglądem piosenki poetyckiej zgłoszonych uczestników, o 1730 występy lokalnych zespołów muzycznych, o 1900 koncert główny; Koncert pod hasłem "POTRZEBA ŚWIADECTWA WIERNOŚCI CHRYSTUSOWEJ EWANGELII" wziętym z homilii św. Jana Pawła II wygłoszonej 25-lat temu podczas pobytu w Gorzowie. Koncert organizowany w hołdzie i dziękczynieniu za św. Jana Pawła II. Zapraszamy, wstęp wolny;

- w piątek podczas Uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego odnowiliśmy akt zawierzenia się Sercu Jezusowemu i Serca NMP; wobec zapytań parafian okazja do zawierzenia będzie też w przyszłą niedzielę podczas comiesięcznej Adoracji;

            

5. Sprzątanie kościoła: Podgórna, Zachodnia, Zacisze, Widok, Chabrowa, Dojazdowa, Makowa, Kwiatowa, Piaskowa, Łubinowa, Lawendowa, Jasna, Boczna, Słoneczna, i przyległe; do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. 

 

Proboszcz Parafii  

pw. św. Jakuba Ap. 

w Ośnie Lub.

 

Módlmy się za naród ukraiński, doświadczający rosyjskiej napaści wojennej, za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, niech nasz Bóg i Pan powstrzyma przemoc, gwałt i zniszczenie, aby zapanował upragniony pokój.

 

 

 

Intencje Mszy św.

XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022 

  700

† Stanisław Wójcik (mc po śm.)

1030

†† zm. z rodz. Chowoj, Mikołajczyk i Bieniasz

1200

w int. chrzczonych dzieci i ich rodzin

1800

† Józef Chowaniec

Poniedziałek – 27.06.2022 – modlitwa do św. Jakuba 

1800

†† Zofia, Tadeusz Pękalscy, Bronisława, Kamil Ciepielewscy

Wtorek – 28.06.2022 – Wspomnienie św. Ireneusza, Bp i M.

1800

W int. Kasi i jej rodziny o Boże błog., żywą wiarę, miłość, zaufanie do Jezusa, dary Ducha Św. i opiekę MB

Środa – 29.02.2022 – Nowenna – Uroczystość św. Piotr i Pawła, Ap.

1800

† Julia Szczerbin (mc po śm.)

Czwartek – 30.06.2022 

1800

†† Boleslaw Gajda i jego żona Stefania oraz zm. z rodz.

Piątek – 01.07.2022 

1800

Wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusowemu

Sobota – 02.07.2022

1000

Wynagradzająca Niep. Sercu NMP

1800

W int. Andrzeja Kwiręg i jego rodziny o Boże błog., żywą wiarę, miłość, zaufanie do Jezusa, dary Ducha Św. i opiekę MB

XIV Niedziela Zwykła – 03.07.2022 

  700

Za Parafian

1030

† Michał Pawlik (20 r. śm.) oraz Renata (11 r. śm.)

1200

†† Edward i Maria Dziklewicz i zm. z rodz.

1800

W int. pewnych dzieci

 

 

LUBUSKA DROGA ŚW.JAKUBA

Czcigodni Księża Szanowni Państwo

 

W ramach przygotowań do ogólnoświatowego Jubileuszowego Roku Jakubowego (trwającego od 01.01.2021 do 31.12.2021 r.) przy wsparciu abpa. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego KEP oraz bpa Tadeusza Lityńskiego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej powstał portal www.lubuskadsj.pl dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci, projekt: „Lubuska Droga św. Jakuba”. Dzięki portalowi możemy przejść wirtualnie Lubuską Drogę św. Jakuba, jak i przygotować się do osobistego pielgrzymowania. Droga rozpoczyna się od kościoła św. Jakuba w Murowanej Goślinie i kończy na moście w Słubicach. Stanowi ona część Europejskiego Szlaku Kulturowego prowadzącego do grobu św. Jakuba (Santiago de Compostela) i dotyczy wielu prawdziwie cudownych kościołów, miejsc, sąsiadujących ze sobą diecezji. Dzięki powstałemu portalowi możemy skorzystać z filmu, przewodnika, audiobooka, e-albumu itp. Portal na bieżąco będzie ubogacany nowymi informacjami.

Dziękujemy licznemu gronu osób, które wsparło powstanie projektu.

 

Zapraszamy do pięknych przeżyć www.lubuskadjs.pl. Dodatkowe informacje www.maika.pl.

W imieniu zespołu prowadzącego projekt 

Ks. Zbigniew Kucharski 

Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA

 

 

 

 

                                                                                                   

AKT ZAWIERZENIA POLSKI

AKT ZAWIERZENIA POLSKI

NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA
I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

 

Boże, Ojcze Wszechmogący, bogaty w Miłosierdzie, bądź uwielbiony w tajemnicy Twojej Miłości, objawionej przez Syna w Duchu Świętym.

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu świata. Dziękujemy Ci za Twoją ofiarną miłość, która w tajemnicy Ukrzyżowania i Zmartwychwstania stała się miłością zwycięską.

Duchu Święty, Duchu Prawdy, miłości, mocy i świadectwa, prowadź nas.

Gdy zbliża się 100. rocznica Cudu Nad Wisłą – który w sierpniu 1920 roku za przyczyną Najświętszej Maryi Panny ocalił naszą Ojczyznę i cywilizację europejską od bolszewickiego panowania - my, Pasterze Kościoła w Polsce, podobnie jak nasi Poprzednicy przybywamy na Jasną Górę. To tutaj od pokoleń uczymy się, że królowanie Chrystusa, a wraz z Nim Maryi, Królowej Polski, obejmuje w sposób szczególny również służbę Narodowi. Tutaj - na Jasnej Górze - uświadamiamy sobie wyraźniej odpowiedzialność za chrześcijańskie dziedzictwo na polskiej ziemi. Potrzebę wspólnej troski wszystkich warstw społecznych nie tylko za materialne, ale także za duchowe dobro naszej Ojczyzny.

W tym szczególnym roku dziękujemy za 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, który dostrzegał w Maryi wzór niezawodnej nadziei ogarniającej całego człowieka. Dziękujemy również za decyzję o beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który przypominał nam, że nie wystarczy patrzeć w czyste, zranione oblicze Matki, ale trzeba też, aby nasz Naród wyczytał w Jej oczach wszystko, co jest potrzebne dla odnowy polskich sumień.

Wraz z Maryją, Bogurodzicą Dziewicą, Królową Polski i Świętymi Patronami, błagamy o ratunek dla naszej Ojczyzny w jej dzisiejszym trudnym doświadczeniu.

W duchu Aktu Zawierzenia przez Biskupów Polskich sprzed 100 laty, wyznajemy „w prawdzie i pokorze, że niewdzięcznością naszą i grzechami zasłużyliśmy na Twoją karę, ale przez zasługi naszych Świętych Patronów, przez krew męczeńską przelaną dla wiary przez braci naszych, za przyczyną Królowej Korony Polskiej, Twojej Rodzicielki, a naszej ukochanej Matki Częstochowskiej, błagamy Cię, racz nam darować nasze winy”. Prosimy Cię, przebacz nam nasze grzechy przeciwko życiu, bezczeszczenie Twojej eucharystycznej Obecności, bluźnierstwa wobec Twojej Najświętszej Matki i Jej wizerunków oraz wszelki grzech niezgody. „Przemień serca nasze na wzór Twojego Boskiego Serca; przemień nas potęgą Twojej wszechmocnej łaski a z obojętnych i letnich uczyń nas gorliwymi i gorącymi, z małodusznych mężnymi i spraw, abyśmy już wszyscy odtąd trwali w wiernej służbie Twojej i nigdy Cię nie opuścili”.

Najświętsze Serce Jezusa, Tobie zawierzamy Kościół na polskiej ziemi, wszystkie jego stany i powołania: duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, wszystkich wiernych, którzy „Polskę stanowią” w kraju i poza jego granicami. Oddal od nas wszelką zarazę błędów i grzechów, pandemię koronawirusa, grożącą nam suszę, jak również kryzys ekonomiczny i związane z tym bezrobocie. Te nasze prośby ośmielamy się zanieść do Ciebie przez szczególne wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, która jest naszą Przedziwną Pomocą i Obroną.

Bogurodzico Dziewico, Królowo Polski i nasza Jasnogórska Matko! Ku Tobie wznosi się dzisiaj nasza ufna modlitwa, która zespala serca wszystkich Polaków. Przyjmij godziwe pragnienia Twoich dzieci, którymi opiekowałaś się zawsze z macierzyńską troską. Twoimi jesteśmy i Twoimi pragniemy pozostać. Towarzysz nam w codziennej wędrówce naszego życia, bądź Przewodniczką, błagającą i niezwyciężoną Mocą.

Maryjo! Pragniemy w tej modlitwie przywołać solidarny Akt Zawierzenia świata, Kościoła a także naszej Ojczyzny, który w dniu 25 kwietnia 2020 r., wypowiadał Pasterz Kościoła Portugalskiego w Fatimie. Dzisiaj zawierzamy Tobie naszą Ojczyznę i Naród, wszystkich Polaków żyjących w Ojczyźnie i na obczyźnie. Tobie zawierzamy całe nasze życie, wszystkie nasze radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy, całą naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Uproś nam wszystkim obiecanego Ducha Świętego, aby ponownie zstąpił i odnowił oblicze tej Ziemi.

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje!

Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami. Amen 

 

 

 

 

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, 2020 r.

 

 

Modlitwa o ustanie epidemii koronawirusa

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego

o ustanie epidemii koronawirusa

 

 

Błogosławiony Księże Stefanie, kapłanie, którego serce nieustannie żyło głębią wiary i pełnią miłości Boga, płomieniu Chrystusa, w którego duszy nigdy nie gasła nadzieja i harcerski zapał, wzorze pokornej i bezgranicznej służby bliźniemu, nawet za cenę cierpienia - aż do ofiary z siebie.

 

Ty potrafiłeś być przejawem dobra w miejscu panowania tak wielkiego zła. Ty chorym i umierającym poświęciłeś swoje życie, gorliwie głosząc im Chrystusową Ewangelię i odważnie niosąc duchową pomoc, szczególnie tym dotkniętym zaraźliwą chorobą.

 

Dlatego stajemy dziś przy tobie i prośmy cię usilnie, byś swoją modlitwą i wstawiennictwem uprosił nam tę łaskę, aby Miłosierny Bóg uchronił świat, naszą Ojczyznę, diecezję, mieszkańców naszych miast i wsi przed szerzeniem się groźnej epidemii.

 

Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.

 

Wspieraj lekarzy i pielęgniarki, służby sanitarne i państwowe, wszystkich którzy w jakikolwiek sposób, tak jak ty, służą z poświęceniem.

 

Uproś troskliwą opiekę Maryi, tej, która jest Królową Polski i Stolicą Mądrości, dla kierujących naszym krajem, Kościołem, naszym miastem (wsią) oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.

 

Zmarłym uproś łaskę nieba.

 

Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie.

 

Błogosławiony Księże Stefanie Wincenty – módl się za nami. Amen.

 

VIII ETAP REMONTU

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Poniedziałek, XIII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i dr Kościoła

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

poniedziałek,
27 czerwca 2022

(178. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
177052

Statystyki

stat4u