Ośno Lub., 25 września 2022 r.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie  

XXV Niedziela Zwykła

 

1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Pielgrzymki Pokutnej do Górzycy, zarówno pielgrzymom, jak i wspierającym modlitwą i ofiarą a przede wszystkim organizatorom.

 

2. Święta i nabożeństwa w tygodniu:

- przypominamy, że po poświęcone ziarno siewne można udać się do Radachowa w każdą niedzielę do końca września;

- w poniedziałek po mszy modlitwa do św. Jakuba z racji Roku Jakubowego 

-  w środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy o 1730

- w piątek adoracja z okazją do spowiedzi od 1730

- w I sobotę Msza na Alei Pokoju o 1000; od soboty rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej; różaniec z dziećmi w piątki i środy o 1630, dla dorosłych i młodzieży codziennie o 1730;

 

3. Spotkania:

- kancelaria nieczynna, kontakt w sprawach ważnych po Mszy wieczornej z wyjątkiem weekendu i świąt;

- w poniedziałek dodatkowa nauka chrzcielna o 1830;

- w sobotę spotkanie scholii dziecięcej o 1100; ministrantów młodszych o 1000;

- w sobotę Mszą o 1830 rozpocznie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z I klasy szkoły średniej wraz z rodzicami;

 

4. Włączyliśmy się w ogólnopolska inicjatywę nowenny do Aniołów Stóżów za dzieci; modlitwa codziennie przed wieczorną Mszą św. W  przyszłą niedzielę z racji wspomnienia Aniołów Stróżów specjalne błogosławieństwo dzieci, małych i dużych, po Mszy św. o 1030;

 

 

5. W dniu 1 października odbędzie się doroczna pielgrzymka prawników na Jasną Górę. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 663 364 994, e-mail: d.mazurkiewicz@diecezjazg.pl.

            

6. Sprzątanie kościoła: ul. 1-maja; Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”.

 

 

Proboszcz Parafii  

pw. św. Jakuba Ap. 

w Ośnie Lub.

 

 

Módlmy się za naród ukraiński, doświadczający rosyjskiej napaści wojennej, za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, niech nasz Bóg i Pan powstrzyma przemoc, gwałt i zniszczenie, aby zapanował upragniony pokój.                

 

Intencje Mszy św.

XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022

  700

Za Parafian

1030

†† Maria i Eugeniusz Goluda i zm. z rodz. 

1200

† Czesław Kurałowicz (15 r. śm. – od synów z rodzinami)

1800

†† Józef Kosek (9 r. śm.) oraz zm. z rodz. Kosek i Regmuntów

Poniedziałek – 26.09.2022 - modlitwy jakubowe

1800

†† Wacław Piotrowski i Anna, Józef Jelec oraz ich córki: Maria i Janina

Wtorek – 27.09.2022 - Wsp. Św. Wincentego a Paulo

1800

†† Emil Jackowski, zm. z rodz. oraz Józefa Mackiewicz

Środa – 28.09.2022 – Nowenna  - Wspomnienie św. Wacława, M.

1800

W int. Nowenny 

1800

O Boże błog., potrzebne łaski dla rodziny Mackiewicz, dla rodziny Deriko oraz o łaskę zdrowia dla Kłiriko

Czwartek – 29.09.2022 - Święto św Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

1800

† Zbigniew Butkiewicz

1830

† Janina Romanowska (mc po śm.)

Piątek – 30.09.2022 - Wspomnienie św. Hieronima, P. i DK

1800

† Adam Cisek (we wspomnienie 47 r. urodzin)

1830

†† Janina, Bazyli, Andrzej, Janusz, Antoni Szczerbiccy

Sobota – 01.10.2022

1000

Wynagradzająca Niep. Sercu NMP

1400

W int. nowożeńców

1800

O Boże błog. dla Natalii i Konrada w 2 rocz. ślubu

1830

†† Czesław Drozdowicz (27 r. śm.), Maria i zm. z rodz.

XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2022 

  700

Za Parafian

1030

†† Genowefa Sapa (30 r. śm.) oraz Paweł, Rozalia i Krystyna Sapa

1200

†† Rozalia i Piotr Siedziako i zm. z rodz.

1800

W int. pewnych dzieci

 

 

LUBUSKA DROGA ŚW.JAKUBA

Czcigodni Księża Szanowni Państwo

 

W ramach przygotowań do ogólnoświatowego Jubileuszowego Roku Jakubowego (trwającego od 01.01.2021 do 31.12.2021 r.) przy wsparciu abpa. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego KEP oraz bpa Tadeusza Lityńskiego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej powstał portal www.lubuskadsj.pl dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci, projekt: „Lubuska Droga św. Jakuba”. Dzięki portalowi możemy przejść wirtualnie Lubuską Drogę św. Jakuba, jak i przygotować się do osobistego pielgrzymowania. Droga rozpoczyna się od kościoła św. Jakuba w Murowanej Goślinie i kończy na moście w Słubicach. Stanowi ona część Europejskiego Szlaku Kulturowego prowadzącego do grobu św. Jakuba (Santiago de Compostela) i dotyczy wielu prawdziwie cudownych kościołów, miejsc, sąsiadujących ze sobą diecezji. Dzięki powstałemu portalowi możemy skorzystać z filmu, przewodnika, audiobooka, e-albumu itp. Portal na bieżąco będzie ubogacany nowymi informacjami.

Dziękujemy licznemu gronu osób, które wsparło powstanie projektu.

 

Zapraszamy do pięknych przeżyć www.lubuskadjs.pl. Dodatkowe informacje www.maika.pl.

W imieniu zespołu prowadzącego projekt 

Ks. Zbigniew Kucharski 

Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA

 

 

 

 

                                                                                                   

AKT ZAWIERZENIA POLSKI

AKT ZAWIERZENIA POLSKI

NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA
I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

 

Boże, Ojcze Wszechmogący, bogaty w Miłosierdzie, bądź uwielbiony w tajemnicy Twojej Miłości, objawionej przez Syna w Duchu Świętym.

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu świata. Dziękujemy Ci za Twoją ofiarną miłość, która w tajemnicy Ukrzyżowania i Zmartwychwstania stała się miłością zwycięską.

Duchu Święty, Duchu Prawdy, miłości, mocy i świadectwa, prowadź nas.

Gdy zbliża się 100. rocznica Cudu Nad Wisłą – który w sierpniu 1920 roku za przyczyną Najświętszej Maryi Panny ocalił naszą Ojczyznę i cywilizację europejską od bolszewickiego panowania - my, Pasterze Kościoła w Polsce, podobnie jak nasi Poprzednicy przybywamy na Jasną Górę. To tutaj od pokoleń uczymy się, że królowanie Chrystusa, a wraz z Nim Maryi, Królowej Polski, obejmuje w sposób szczególny również służbę Narodowi. Tutaj - na Jasnej Górze - uświadamiamy sobie wyraźniej odpowiedzialność za chrześcijańskie dziedzictwo na polskiej ziemi. Potrzebę wspólnej troski wszystkich warstw społecznych nie tylko za materialne, ale także za duchowe dobro naszej Ojczyzny.

W tym szczególnym roku dziękujemy za 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, który dostrzegał w Maryi wzór niezawodnej nadziei ogarniającej całego człowieka. Dziękujemy również za decyzję o beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który przypominał nam, że nie wystarczy patrzeć w czyste, zranione oblicze Matki, ale trzeba też, aby nasz Naród wyczytał w Jej oczach wszystko, co jest potrzebne dla odnowy polskich sumień.

Wraz z Maryją, Bogurodzicą Dziewicą, Królową Polski i Świętymi Patronami, błagamy o ratunek dla naszej Ojczyzny w jej dzisiejszym trudnym doświadczeniu.

W duchu Aktu Zawierzenia przez Biskupów Polskich sprzed 100 laty, wyznajemy „w prawdzie i pokorze, że niewdzięcznością naszą i grzechami zasłużyliśmy na Twoją karę, ale przez zasługi naszych Świętych Patronów, przez krew męczeńską przelaną dla wiary przez braci naszych, za przyczyną Królowej Korony Polskiej, Twojej Rodzicielki, a naszej ukochanej Matki Częstochowskiej, błagamy Cię, racz nam darować nasze winy”. Prosimy Cię, przebacz nam nasze grzechy przeciwko życiu, bezczeszczenie Twojej eucharystycznej Obecności, bluźnierstwa wobec Twojej Najświętszej Matki i Jej wizerunków oraz wszelki grzech niezgody. „Przemień serca nasze na wzór Twojego Boskiego Serca; przemień nas potęgą Twojej wszechmocnej łaski a z obojętnych i letnich uczyń nas gorliwymi i gorącymi, z małodusznych mężnymi i spraw, abyśmy już wszyscy odtąd trwali w wiernej służbie Twojej i nigdy Cię nie opuścili”.

Najświętsze Serce Jezusa, Tobie zawierzamy Kościół na polskiej ziemi, wszystkie jego stany i powołania: duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, wszystkich wiernych, którzy „Polskę stanowią” w kraju i poza jego granicami. Oddal od nas wszelką zarazę błędów i grzechów, pandemię koronawirusa, grożącą nam suszę, jak również kryzys ekonomiczny i związane z tym bezrobocie. Te nasze prośby ośmielamy się zanieść do Ciebie przez szczególne wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, która jest naszą Przedziwną Pomocą i Obroną.

Bogurodzico Dziewico, Królowo Polski i nasza Jasnogórska Matko! Ku Tobie wznosi się dzisiaj nasza ufna modlitwa, która zespala serca wszystkich Polaków. Przyjmij godziwe pragnienia Twoich dzieci, którymi opiekowałaś się zawsze z macierzyńską troską. Twoimi jesteśmy i Twoimi pragniemy pozostać. Towarzysz nam w codziennej wędrówce naszego życia, bądź Przewodniczką, błagającą i niezwyciężoną Mocą.

Maryjo! Pragniemy w tej modlitwie przywołać solidarny Akt Zawierzenia świata, Kościoła a także naszej Ojczyzny, który w dniu 25 kwietnia 2020 r., wypowiadał Pasterz Kościoła Portugalskiego w Fatimie. Dzisiaj zawierzamy Tobie naszą Ojczyznę i Naród, wszystkich Polaków żyjących w Ojczyźnie i na obczyźnie. Tobie zawierzamy całe nasze życie, wszystkie nasze radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy, całą naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Uproś nam wszystkim obiecanego Ducha Świętego, aby ponownie zstąpił i odnowił oblicze tej Ziemi.

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje!

Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami. Amen 

 

 

 

 

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, 2020 r.

 

 

Modlitwa o ustanie epidemii koronawirusa

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego

o ustanie epidemii koronawirusa

 

 

Błogosławiony Księże Stefanie, kapłanie, którego serce nieustannie żyło głębią wiary i pełnią miłości Boga, płomieniu Chrystusa, w którego duszy nigdy nie gasła nadzieja i harcerski zapał, wzorze pokornej i bezgranicznej służby bliźniemu, nawet za cenę cierpienia - aż do ofiary z siebie.

 

Ty potrafiłeś być przejawem dobra w miejscu panowania tak wielkiego zła. Ty chorym i umierającym poświęciłeś swoje życie, gorliwie głosząc im Chrystusową Ewangelię i odważnie niosąc duchową pomoc, szczególnie tym dotkniętym zaraźliwą chorobą.

 

Dlatego stajemy dziś przy tobie i prośmy cię usilnie, byś swoją modlitwą i wstawiennictwem uprosił nam tę łaskę, aby Miłosierny Bóg uchronił świat, naszą Ojczyznę, diecezję, mieszkańców naszych miast i wsi przed szerzeniem się groźnej epidemii.

 

Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.

 

Wspieraj lekarzy i pielęgniarki, służby sanitarne i państwowe, wszystkich którzy w jakikolwiek sposób, tak jak ty, służą z poświęceniem.

 

Uproś troskliwą opiekę Maryi, tej, która jest Królową Polski i Stolicą Mądrości, dla kierujących naszym krajem, Kościołem, naszym miastem (wsią) oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.

 

Zmarłym uproś łaskę nieba.

 

Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie.

 

Błogosławiony Księże Stefanie Wincenty – módl się za nami. Amen.

 

VIII ETAP REMONTU

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Wtorek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II
Wspomnienie św. Wincentego ? Paulo, prezb.

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

wtorek,
27 września 2022

(270. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
182341

Statystyki

stat4u