AKTUALNOŚCI

    We wtorek przez naszą Parafię przechodzić będzie kolejny raz ekumeniczna pielgrzymka polsko-niemiecka Magdeburg-Gniezno (ostatni raz gościlismy ich w 2014 r.). Zachęcamy do gościnności i przyjęcia na nocleg. Prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. ile osób może dana rodzina przyjąć. Pielgrzymów będzie można odebrać po Mszy wieczornej. Ponadto we wtorek na 2100 pielgrzymi zapraszają na wspólny wieczór modlitewny. Można też tego dnia dołączyć do pielgrzymów, którzy wyruszą do Ośna spod kościoła parafialnego w Górzycy i przejdą tą sama trasą, którą wędrujemy podczas jesiennej pielgrzymki pokutnej. 

   Dnia 19 czerwca w Jakubowie odbyła się Ogólnopolska Uroczystość X-lecia pierwszego w Polsce Sanktuarium św. Jakuba Ap. Mszę św. celebrował wraz z innymi Biskupami i kapłanami z Prymas Polski Abp Wojciech Polak. Na zakończenie odbyło się walne spotkanie Bractwa Jakubowego. Do kroniki parafialnej oprócz wspisu ks. Prymasa uzyskaliśmy wpis naszego  ks. Bpa Tadeusza oraz Bpa Antoniego Stankiewicza, który wspomniał, że w 1962 roku posługiwał przez pół roku w Ośnie Lubuskiem. W księgach parafialnych znajdują się odpowiednie wpisy, głównie dot, udzielonych chrztów.  Relacje można odnaleźć tu:

http://glogowextra.pl/2017/06/19/prymas-polski-sanktuarium-jakubowie/

https://foto.gosc.pl/zdjecia/338478.Bractwo-sw-Jakuba-Sanktuarium-w-Jakubowie

http://przyrodniczaglogow.pl/x-lecie-sanktuarium-w-jakubowie-galeria-zdjec/

https://diecezjazg.pl/x-lecie-sanktuarium-w-jakubowie/

http://regionfan.pl/prymas-polski-w-jakubowie-dobrej-drogi-wszystkim-foto/

http://powiatpolkowicki.pl/pl/aktualnosci/x-ta-rocznica-sanktuarium-w-jakubowie-fotorelacja.html

http://miedziowe.pl/content/view/83996/81/

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem można odwiedzić inne strony, zwłaszcza pozostałych, młodszych Sanktuariów i Parafii św. Jakuba (Lębork, Szczyrk, Więcławice itd.)

   Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna rozpocznie się w sobotę wyjazdem rowerowym do Międzyrzecza, a następnego dnia kontynuowana będzie pieszo wraz z wiernymi całej Diecezji. Wejście na Mszę św. o godz. 1200. Tego dnia obchodzona będzie pierwszy raz w nowej dacie Uroczystość NMP Rokitniańskiej. Po Mszy św. festyn rodzinny w ogrodach rokitniańskich z grami i zabawami dla dzieci. Szczegółowy program Uroczystości w Rokitnie: https://www.rokitno.org/ . W tym czasie odbywają sie też Diecezjalne Dni Młodzieży

W sobotę 10 czerwca 2017 Mszą sw. o godz. 1200 w intencji wszystkich, którzy oddali życie za wolna Polskę rozpocznie się I Rodzinny Festyn  pod hasłem „Wdzięczni za wolną Polskę”. Nam Mszę zapraszamy wszystkich parafian a zwłaszcza przedstawicieli wszelkich grup i instytucji społecznyc wraz z pocztami sztandarowymi. Tak chcemy rozpocząć przygotowania przyszłorocznej rocznicy 100-lecia odzyskania wolonści. Festyn rozpocznie się o godz. 1400 koło jeziora Reczynek na placu przed Willą Plena. Będzie to  otwarta impreza plenerowa z wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych min. pokaz kawalerii konnej ułanów, koncert znanego polskiego wokalisty RAPER TADEK, pokazy motocyklowe  oraz  szeroka oferta gastronomiczna,  dmuchane place zabaw i inne. Goscić też będziemy żołnierzy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Cel jaki nam przyświeca to połączenie obchodów Dnia Dziecka z upamiętnieniem tych co za wolność naszą  poświęcili swoją młodość a nie rzadko i dzieciństwo. (Szczegóły) Inspiracją stała się 75 rocznica powstania AK. Zapadła wtedy decyzja o zorganizowaniu festynu. Kolejnym etapem będzie wmurowanie i odsłonięcie stosownej tablicy pamiątkowej w naszym kościele z w dniu listopadowego Święta Niepodległości.

RELACJA ZDJĘCIOWA TU (GALERIA)

   W środę w Ratuszu o godz. 1000 rozpocznie się VII edycja corocznej Sesji Naukowej Colloquia Lubuskie pod tytułem: „Z dziejów Kościoła Powszechnego i zagadnień regionalnych”, organizatorzy: Parafia św. Jakuba Ap. w Ośnie Lubuskim, Burmistrz Miasta Ośno Lubuskie, Stowarzyszenie Bractwo św. Jakuba Apostoła Oddział w Ośnie Lubuskim. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

Program konferencji:

1. Dr Maciej Maciejowski  [Szczecin IPN], W służbie zjednoczonego Królestwa Polskiego - arcybiskup gnieźnieński Borzysław (1314-1317); 2. Dr Bożena Grabowska, [Międzyrzecz} Renesansowa chrzcielnica w kościele św. Jakuba w Ośnie. 3. Mgr Paweł Kaźmierczak, [Gorzów Wlkp.] Sposób pozyskania i wstępny opis skarbu monet z końca X w. z Kunic, pow. słubicki; 4. Dr inż.arch. Maciej Płotkowiak, [Szczecin] "Pierwszy etap konstrukcyjnych prac zabezpieczających kościół p.w. Św.Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim  - w kontekście praktyki konserwatorskiej".

 

   W 100. rocznicę rozpoczęcia Objawień Fatimskich 13 maja 2017 roku w sobotę pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się w Kościele na Alei Pokoju różańcem prowadzonym przez Koło Radia Maryja i Klub Seniora o godz. 1730. Msza św. o godz. 1800. Następnie procesja z Figurą Fatimską i różańcem do kościoła Parafialnego, tu nabożeństeo majowe i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do 2100. Na procesję proszę przynieść świece. Oprawę Mszy przygotuje Bractwo Jakubowe, różaniec w czasie procesji poprowadzi oraz Figurę w czasie procesji niesą Róże Różańcowe Rodziców modlących się za dzieci. Różaniec w Kościele Parafialnym prowadzą Margaretki i Przyjaciele Paradyża. Obie intencje sobotnie będą odprawione o 1800.

   DZIĘKI ZABIEGOM WIELU PARAFIAN PODCZAS LITURGII W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE POŚWIĘCONA NOWA FIGURA MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ ORAZ KANONIZOWANYCH W SOBOTĘ PRZEZ PP.FRANCISZKA ŚW. FRANCISZKA I HIACYNTY ORAZ KANDYDATKI NA OŁTARZE S.ŁUCJI. Figury zostały sprowadzone z samej Fatimy.

   Podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwziecie.

   Figura Fatimska oraz Dzieci Fatimskich przez cały miesiąc majowy będzie wystawiona przy głównym ołtarzu koscioła parafialnego. (powiekszenie foto)

Także w tym roku dla tych , którzy z ważnych powodów nie mogli korzystać ze spowiedzi rekolekcyjnej, możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty w Ośnie w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 2230 do ok. 2400. Spowiedź niech będzie jednak dobrze przygotowana. Pomocą rachunek sumienia (tutaj) i szczery żal (okazja do omodlenia i podjęcia konkretnego postanowienia poprawy np. podczas Adoracji Najświetszego Sakramentu: Wielki Czwartek po zakończeniu Liturgii do północy, w Wielki Piątek od 900 aż do północy w Wielką Sobotę, czyli ponad 24h). Podobne akcje także w innych sąsiednich miejscowościach, choć w różnym wymiarze czasowym: Międzyrzecz, Sulechów, Gorzów Wlkp., Sulechów, Świebodzin, Dębno oraz Słubice (z piątku na sobotę). Więcej informacji na http://nockonfesjonalow.pl/

Wydarzenia

Informacje ogólne, wyjazd z naszej Parafii, przygotowanie duchowe, sprawy organizacyjne. (spotkanie modlitewne podczas Adoracji w każdy I czwartek miesiąca od 19.00 do 20.00. Następnie spotkanie organizacyjne w salce Domu Parafialnego.

Konferencja prasowa

W tegorocznej edycji wzięła udział młodzież z naszej Parafii.

zwłaszcza w prasie katolickiej

Więcej...

INTENCJE MODLITEWNE

Może masz jakieś prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu. Możesz przesłać swoją intencję, nawet anonimowo, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Święto katedry św. Piotra Apostoła

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

czwartek,
22 lutego 2018

(53. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
116589

Statystyki

stat4u