AKTUALNOŚCI

     Trwa kolejna edycja akcji PZC „Uśmiech dziecka pod choinkę”. Przygotowaną paczkę świąteczną, wraz z przyczepionym serduszkiem wziętym uprzednio z ustawionej przy prezbiterium choinki, przynosimy do najbliższej niedzieli włącznie. Ponadto włączyć się można w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakończyła się Zbiórka żywności „Tak, pomagam!”. Ofiarodawcom, organizatorom i wolontariuszom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W związku z tym, że wiedza co do osób potrzebujacych może być niepełna, prosimy o zgłaszanie komu można pomóc zebraną żywnością, chodz zwłaszcza o rencistów  o niskich dochodach.

      Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe rekolekcje-dni skupienia, poprowadzi je ks. Jan ze Zgromadzenia Ks. Oblatów. Nauki w poniedziałek na Mszach o 615, 1030 i 1800, spowiedź (będą księża z dekanatu) we wtorek od 1000 i od 1700; Na wioskach nauki i spowiedź w poniedziałek (Gronów Msza o 1600 i spowiedź od 1545, Sienno 1700 i spowiedź od 1645, Połęcko 1800 i spowiedź od 1715, Radachów 1900 i spowiedź od 1815 plakat z planem tutaj...

   W sobotę 1 grudnia br. w Rzepinie odbyły sie rozgrywki dekanalne Piłki Nożnej Diecezjalnej Ligi Ministranckiej.  W grupie wiekowej gimnazjalnej zajęliśmy miejsce pierwsze, w grupie młodszej miejsce drugie (na tę samą ilość punktów za wygrane mecze zadecydowała różnica zdobytych bramek).Gratulujemy sukcesu naszym drużynom i zdobytych pucharów. Relacja zdjęciowa w Galerii. Wyrazy uznania opiekunowi, ks. Mariuszowi.

 II Parafialny Przegląd Pieśni i Piosenki Adwentowej odbędzie się w niedziele 02 grudnia br. o godz. 1600, zapraszamy wszystkich. Mogą jeszcze zgłaszać się chętni do wzięcia udziału. Szczegóły na plakatach. 

RELACJA: Ponad godzina śpiewu występujących jak i potem wspólnego "adwentowania" dostarczyła głębokich przeżyć wszystkim obecnym. Serdeczne podziekowanie wszyskim, którzy zaangażowali się w propagowanie adwentowego wymiaru czasu przedbożonarodzoniowego. Zdjęcia w Galerii.

 

   "Dziękujemy dziś za każdy dzień Twego życia, za każdą posługę i za każde spotkanie, za to niesienie Chrystusa z serca do serca" - te słowa wypowiedziła m.in. ks. bp Tadeusz Lityński w kazaniu pogrzebowym. 
     Śp. ks. Antoni Humeniuk urodził się 3 grudnia 1975 r. w Słubicach. Ukończył Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 2004 r. w Gorzowie Wlkp. z rąk bp. Adama Dyczkowskiego. Pracował jako wikariusz w parafiach: w Przemkowie, w Świebodzinie, w Gorzowie Wielkopolskim. Od 25 sierpnia 2014 r. rozpoczął posługę kapelana w Ordynariacie Polowym WP. Był wikariuszem parafii wojskowej: w Wałczu, gdzie pełnił również funkcje kapelana w Garnizonie Wałcz i Mirosławiec, parafii wojskowo-cywilnej w Lublinie oraz kapelanem Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie, parafii wojskowej  w Krakowie oraz kapelanem wojskowym w Bazie Lotnictwa Transportowego i Rejonie Wsparcia Teleinformatycznego Kraków-Balice, następnie w Regionalnym Ośrodku Dowodzenia i Naprowadzania itd. Rząska. 4 października 2016 r. został mianowany proboszczem parafii wojskowej pw. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu oraz kapelanem tamtejszych jednostek i instytucji wojskowych.
     W modlitwie z  najbliższą rodziną łączyli się licznie zgromadzeni wierni z Ośna Lub, m.in. rodzinnego Połęcka, z parafii w Zegrzu oraz z poprzednich placówek, w których ks. Antoni posługiwał, przyjaciele i znajomi spotkani na życiowej drodze. Żegnali go kapłani z naszej Dziecezji oraz kapelani Ordynariatu Polowego. Odprowadzała Go Kompania Honorowa WP oraz Orkiestra Wojskowa. Stowarzyszeń i Dzieł, z którymi był związany (m.in. Stowarzyszenie Wizna oraz PCK i. in.). Mszy św przewodniczył bp polowy Wojska Polskiego gen. bryg. dr Józef Guzdek, kazanie wygłosił bp diecezji zielonogórsko-gorzowskiej lic. mgr Tadeusz Lityński. 
Wiecej ralacji z uroczystości pogrzebowej mozna znaleźć na stronie Ordynariatu Polowego (wraz z relacją zdjęciową)
Ponadto relacja zdjęciowa znajduje się w dziale Galeria na naszej stronie parafialnej.
 

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

czwartek,
13 grudnia 2018

(347. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
144290

Statystyki

stat4u