AKTUALNOŚCI

Kolejna edycja Sesji Naukowej „Colloqiua Lubuskie” odbędzie się w środę 26 czerwca br. w Sali Ratusza Miejskiego; rozpoczecie o godz. 1000; wstęp wolny.

Program na plakacie dotępnym tutaj.

Zapraszamy na Festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się przy współpracy: Parafia, Towarzystwo Patriotyczne Szczerbiec, Miasto i Gmina Ośno, MDK, Towarzystwo Konwalia, OSP Ośno, SP w Ośnie, Lasy Państwowe. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę o 1300 na placu w centrum miasta. Główne atrakcje: Pokaz rycerski oraz sprzętu wojskowego, szpital polowy z XIX w., motory policyjne, strażacki tor przeszkód, ścianka wspinaczkowa, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia, walec wodny, biblioteka pod chmurką i inne, grochówka dla wszystkich, strefa kulinarna. Szczegóły na plakacie.

   Życzymy Parafianom oraz Gościom radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, niech przyjęcie Chrystusa, Najwyższego i Jedynego Kapłana, staje się źródłem niezachwianej nadziei, głębokiej wiary i wiernej miłości.

Obrzędy Triduum Paschalnego rozpoczynać będziemy jak co roku o godz. 1900Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy, Gorzkie Żale cz. I i Adoracja do 2400Wielki Piątek, (post ścisły i abstynencja). Dalszy ciąg Adoracji od 900. O godz. 1500 Droga Krzyżowa i Koronka Do Miłosierdzia Bożego (rozpoczecie Nowenny). Wieczorem Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego, Gorzkie Żale cz. II i  III, adoracja trwa przez całą noc. Aby podczas Adoracji Chrystus Pan nie pozostał sam, oprócz zmieniającej się straży oraz ministrantów proszę o rozdzielenie czasu czuwania pośród różnych grup parafialnych wg podanej listy ulicami lub grupami parafialnymi. Mozna też wpisac się na listę indywidualną. Filie zapraszamy na adorację szczególnie przed lub po liturgii w Wielki Czartek, Piątek i Wielką Sobotę (1800 – 1900: Gronów, Lipienica, Sienno, Podośno zaś 2100 – 2200: Radachów, Trześniów, Połęcko). Wielka Sobota, oczekujemy Zmartwychwstania, Adoracja trwa od północy. Zapowiedzią zwycięstwa nad śmiercią jest obrzęd święcenia pokarmów, który tradycyjnie odbędzie się od 1400 do 1700 co godzinę. Na wioskach: w Gronowie o 1100, w Lipienicy o 1130, w Podośnie o 1200, w Siennie o 1230, w Połęcku o 1100, w Trześniowie o 1130, w Radachowie o 1200. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej. Uroczystą Mszę rozpocznie obrzęd poświęcenia ognia i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na liturgię przynosimy ze sobą świece (gromnice lub zakupione w tegorocznej akcji caritasowej, które następnie postawimy na wielkanocnym stole). Adoracja przy pustym już grobie, wobec Zmartwychwstałego Pana, trwać będzie do 2400W Niedzielę Wielkanocną Msza św. Rezurekcyjna w Ośnie poprzedzona procesją i ogłoszeniem światu faktu zmartwychwstania o godz. 600. Zachęcam filie do udziału w procesji ze swoją chorągwią. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.

 W tym roku przypada jubileuszowa X  edycja akcji Noc Konfesjonałów. Nasza Parafia włącza się do niej już po raz szósty. Spowiedź w Kościele św. Jakuba AP., w Ośnie zwłaszcza dla przyjeżdżających "ze świata" na Święta do domu, będzie w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 2230 do 2400.

Szczegóły i informacje o innych miejscach na stronie https://nockonfesjonalow.pl. Tam też można znaleźć rachunek sumienia w wersji pdf, www, na smartfona lub audiobook. 

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Środa, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

środa,
17 lipca 2019

(198. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
167122

Statystyki

stat4u