AKTUALNOŚCI

W 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II odbędzie się kolejna, XI Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii Jakubowych na Jasną Górę. Odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. Trwają zapisy.

Wyjazd 27 kwietnia o 1600 z parkingu przy kościele, powrót 28 kwietnia w godzinach wieczornych, koszt 210 zł (transport, nocleg, obiad)

Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium MB. W Gietrzwałdzie. Termin: 30 czerwca do 03 lipca br. Koszt 550 zł. (przejazd, wyżywienie, noclegi). Odwiedzimy: Gietrzwałd, Święta Lipke, Stoczek Klasztorny, Sochowolę, Świętą Wodę, Sokółkę, Różany Stok, Sanktuarium MB Stdzienicznej, Gotowo. Ygosyenia i informacje p. Elżbieta Otocka, tel. 663 900 045. Głównym wydarzeniem będzie udział w ogólnopolskim Dniu Pokutnym. Metropolita Warmiński zaprasza na to wydarzenie stwierdzając: "obecny rok w naszej Ojczyźnie przeżywamy w kontekście obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Pragniemy przeżyć je w duchu pogłębionej refleksji nad czasem niewoli i podejmowanymi drogami do wolności. Jedną z nich była droga duchowa."  Program Pielgrzymki (link) Plakat (link) 

 

 

Życzymy z serca Wszystkim Parafianom oraz Gościom, niech doświadczenie radosnej i świętej Wielkanocy zaowocuje radosnym i świętym życiem. Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Alleluja! Ks. Piotr i Ks. Mariusz.

Nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 

- zgodnie ze wskazaniem J. E. Ks. Bp. S. Regmunta, podtrzymanym przez J.E. Ks. Bp. T. Lityńskiego, już od kilku lat organizowane są piesze pielgrzymki w każdą pierwszą sobotę miesiąca z Międzyrzecza do Sanktuarium w Rokitnie. Inicjatywa ta jest formą pomocy innym parafiom w poznaniu i praktykowaniu nabożeństwa wynagradzającego Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, o które to prosiła Matka Boża w Fatimie. (za: http://www.sekretariatfatimski.pl/887-pierwsze-soboty-miesiaca-miedzyrzecz-rokitno). Kontynuujemy to wydarzenie, uczestnicząc poszczególnymi dekanatami. Nasz dekanat (rzepiński) wędruje w 1-szą sobotę kwietnia (07.04.2018 r.). Zapisy po Mszach (dwie wersje: z dojściem pieszym od Międzyrzecza lub bezpośrednio do Rokitna).
                                Przypominam też o Ogólnopolskiej Pielgrzymce Parafii Jakubowych na Jasną Górę,                                                                     która odbedzie się w ostatnią sobotę kwietnia (28.04.2018 r.).
                                                                   Zapisy po Mszach św.

Zapraszamy do wzięcia udziału w duszpasterskiej akcji Noc Konfesjonałów, która została zapoczątkowana 2 kwietnia 2010 roku. Dzięki dobrowolnemu zaangażowaniu kilkuset Księży wydarzenie to przynosi owoce duchowe osobom żyjącym na peryferiach wiary, u których tli się jeszcze tęsknota za Bogiem. W ostatnim roku akcja była realizowana  w ponad  dwustu parafiach w całej Polsce. Polega ona na zorganizowaniu w okresie Triduum Paschalnego nocnej spowiedzi co najmniej do północy. W dniu 14 marca 2018 r. w rozmowie telefonicznej ks. abp Konrad Krajewski przekazał wiadomość o tym, że papież Franciszek udziela błogosławieństwa wszystkim kapłanom posługującym podczas tegorcznej Nocy konfesjonałów. Papież podkreślił wagę tej posługi sakramentalnej stwierdzając, że kapłana można zastąpić w wielu działaniach, ale nigdy w konfesjonale. (za ks. dr. Grzegorzem Adamskim, koordynatorem akcji). W naszej Paraii taka możliwość była od 2008 r., a od 2014 do Nocy Konesjonałów przystąpilismy oficjalnie. Zachęcam do korzystania z pomocy na stronie http://nockonfesjonalow.pl (rachunek sumienia, lista miejsc w Polsce i na świecie) oraz do przekazywania tej informacji dalej. W kościele św. Jakuba w Osnie spowiedź w ramach Nocy Konesjonałów: Wielki Czwartek, Wielki Piatek i Wielka Sobota godz. 2230-2400.

W piątek 23 marca br. odbędzie się wspólne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

ulicami naszego Miasta.

Rozpoczniemy ją bezpośrednio po Mszy św. wieczornej tj. ok. 1900,

przejdziemy wzdłuż murów Ośna.

Przynosimy ze sobą świece, które poniesiemy zapalone podczas rozważania.

Link do plakatu z porządkiem grup niosących krzyż tu.

Ekstremalna Droga Krzyżowa, organizowana po raz dziesiąty, rozpocznie się 23 marca. Najbliższa wyruszy ze Słońska. Poczatek Mszą św. o godz. 2000. Dostępne będą dwa szlaki: Trasa MBCzęstochowskiej (41 km – początek i koniec w Słońsku) oraz Trasa Miłosierdzia (58 km – ze Słońska do Sanktuarium Miłosierdzia w Mysliborzu). Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i modlityw, przejście samotnie lub w grupach nie większych niż 10 osób, wyposażenie: możliwa aplikacja ze śladem GPS i opis trasy, ale z orientacją w terenia trzeba radzić sobie samemu. Także samemu zatroszczyć o bezpieczeństwo i powrót. Zapisy i informacje www.edk.org.pl.  W naszej diecezji organizowane są trasy następujące: – Rokitno–Świebodzin, 56 km – Łagów Lubuski–Świebodzin, 41 km – Międzyrzecz–Międzyrzecz, 42 km – Międzyrzecz-Świebodzin, 55 km – Świebodzin–Rokitno, 48 km – Świebodzin–Świebodzin, 54 km – Krosno Odrzańskie–Świebodzin, 47 km – Kostrzyn nad Odrą–Kostrzyn nad Odrą, 46 km – Zielona Góra–Otyń, 42 km – Zielona Góra–Świebodzin, 46 km – Zielona Góra–Góra św. Anny, 55 km – Zielona Góra–Żagań, 67 km – Sulęcin, Sulęcin–Świebodzin, 46 km – Słońsk–Myślibórz, 58 km – Słońsk–Słońsk, 41 km – Rokitno–Skwierzyna, 40 km (16.03) – Strzelce Krajeńskie– Dobiegniew, 46 km – Głogów–Jakubów, 48 km – Gorzów-Myślibórz, 42 km – Gorzów-Rokitno, 50 km

Wydarzenia

Informacje ogólne, wyjazd z naszej Parafii, przygotowanie duchowe, sprawy organizacyjne. (spotkanie modlitewne podczas Adoracji w każdy I czwartek miesiąca od 19.00 do 20.00. Następnie spotkanie organizacyjne w salce Domu Parafialnego.

Konferencja prasowa

W tegorocznej edycji wzięła udział młodzież z naszej Parafii.

zwłaszcza w prasie katolickiej

Więcej...

INTENCJE MODLITEWNE

Może masz jakieś prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu. Możesz przesłać swoją intencję, nawet anonimowo, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Piątek, III Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

piątek,
20 kwietnia 2018

(110. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
122507

Statystyki

stat4u