Triduum Paschalne 2014

Informacje

 

Wielki Czwartek,

dzień ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy, Gorzkie Żale cz. I i Adoracja do 2400.

Wielki Piątek,

tego dnia obowiązuje post ścisły i abstynencja. Przypominam o przybraniu Krzyży przydrożnych i wysprzątaniu terenu wokół nich. Dalszy ciąg Adoracji od 800. O godz. 1500 Droga Krzyżowa. Wieczorem Liturgia Męki Pańskiej. Tego dnia nie odprawia się Mszy św., albowiem w sposób krwawy sprawował ją sam Zbawiciel na Drzewie Krzyża. Po Liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego, Gorzkie Żale cz. II i  III, Z piątku na sobotę adoracja całonocna. Aby podczas Adoracji Chrystus Pan nie pozostał sam, oprócz zmieniającej się straży oraz ministrantów proszę o rozdzielenie czasu czuwania pośród różnych grup parafialnych wg podanej listy. Ponadto wyłożona jest też przy wyjściu z kościoła lista indywidualna. Oczywiście na adorację można przyjść w każdym czasie, ale aby Pan Jezus nie pozostawałsam, proszę aby osoby chętne zeklarowały czas, w którym na pewno będą czuwać przed Najświętszym Sakramentem. Filie zapraszamy na adorację szczególnie przed lub po liturgii w Wielki Czartek, Piątek i Wielką Sobotę (1800 – 1900: Gronów, Lipienica, Sienno, Podośno zaś 2100 – 2200: Radachów, Trześniów, Połęcko)

.....................................................................................................................................................................................................................................................................   

Wielka Sobota, 

oczekujemy Zmartwychwstania, trwa Adoracja. Zapowiedzią zwycięstwa nad śmiercią jest obrzęd święcenia pokarmów, który tradycyjnie odbędzie się od 1400 do 1700 co godzinę. Na wioskach: w Gronowie o 1100, w Lipienicy o 1130, w Podośnie o 1200, w Siennie o 1230, w Połęcku o 1100, w Trześniowie o 1130, w Radachowie o 1200. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej. Uroczystą Mszę rozpocznie obrzęd poświęcenia ognia i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na liturgię przynosimy ze sobą świece (gromnice lub zakupione w tegorocznej akcji paschaliki, które następnie postawimy na wielkanocnym stole). Adoracja przy pustym grobie, wobec Zmartwychwstałego Pana, trwać będzie do 2400.

 

 

W Niedzielę Wielkanocną Msza św. Rezurekcyjna

w Ośnie poprzedzona procesją i ogłoszeniem światu faktu zmartwychwstania o godz. 600. Zachęcam filie do udziału w procesji ze swoją chorągwią. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.

 

 

 [1] 

Powrót

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

wtorek,
23 października 2018

(296. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
138299

Statystyki

stat4u